wtorek, 30 września 2014

Moja walka z kaszlem

    Od lat borykam się z kaszlem, a sezon od września do maja, to ciągłe zapalenie oskrzeli i bardzo dokuczliwy kaszel. Leki antykaszlowe to wielkie nieporozumienie i niestety działają one wręcz przeciwnie, jeszcze mocniej pobudzają i wzmagają kaszel nie przynosząc żadnej ulgi.
Syropy z tymianku natężają kaszel, Flegamina, tabletki przeciwkaszlowe, wszelkie syropy na mokry i suchy kaszel także się zupełnie nie sprawdzają, a reklamy kłamią niestety i trzeba uważać by nie nabrać się ten tani chwyt.

   Od kilku tygodni testuję trzy zioła: kwiat dziewanny, porost islandzki i korzeń prawoślazu i są to jedyne specyfiki, które naprawdę działają i pozwalają normalnie oddychać i funkcjonować, a nie bez przerwy dusić się nieznośnym kaszlem co jest potwornie męczące i bardzo przy tym bolą płuca.
Nie trzeba chodzić i szukać tych ziół po sklepach zielarskich, wystarczy zamówić, przez internet na www.doz.pl i sobie na drugi dzień odebrać. Stacjonarnie apteka ta nie posiada tych ziół, jedynie z opcji przez internet można je kupić, bo są one specjalnie zamawiane. Nie są to duże pieniądze, za porost islandzki zapłacimy 3zł, kwiat dziewanny 9zł, prawoślaz 2zł.

Porost islandzki czyli płucnica jest bardzo silnym w działaniu surowcem zielarskim.
Działa powlekająco (osłaniająco), przeciwkaszlowo, wykrztuśnie, przeciwzapalnie, antybiotycznie (przeciwbakteryjnie), przeciwgruźliczo, przeciwnowotworowo, wzmacniająco, przeciwwymiotnie, przeciwpotnie, uspokajająco, odtruwająco. Zwiększa produkcję i wydzie­lanie śliny, soku żołądkowego, trzustkowego i jelitowego. W dużych dawkach płucnica hamuje także wymioty i znosi objawy choroby morskiej.

 Kwiat dziewanny działa pobudzając czynności sekrecyjne nabłonka dróg oddechowych, antybakteryjne, przeciwwirusowe

Korzeń prawoślazu stosuję jako wygładzacz jest on kiślowato-glutowaty i osłania on nadszarpnięte kaszlem błony śluzowe, przynosi wielką ulgę. Taki zestaw jest niezawodny i tańszy od przereklamowanych produktów napełnionych chemią i aspartamem.

   Jest troszkę zabawy z przygotowaniem ale naprawdę warto poświęcić tą chwilkę by mieć wielką ulgę dla gardła nadszarpniętego :-)

Porost islandzki
1 łyżeczkę produktu (ok. 1,5 g) zalać 1 filiżanką ciepłej wody, zagotować i utrzymywać we wrzeniu 15 minut.
 Kwiat dziewanny
2 łyżeczki kwiatu dziewanny (ok. 1 g) zalać 1 filiżanką wrzącej dody (150 ml), naparzać pod przykryciem 10-15 minut. 
 Korzeń prawoślazu
Namoczyć 1 łyżkę rozdrobnionego korzenia w 1 szklance letniej wody, pozostawić na 30 minut, przecedzić.

Porost islandzki

Kwiat dziewanny 

Korzeń prawoślazu

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz