środa, 16 listopada 2016

:-)

     Piąty miesiąc i nadal mieszkanie jakby pod namiotem, remont trwa, łuuuch!
No cóż, pod górkę jakby nieco.
     Miesiąc temu zamówione rolety w kolorze jaśniuteńkim szarym (prawie białym) od strony wnętrza i srebrne gumowane odbijające światło z zewnątrz, przy odbiorze okazały się być mega krecikowo czarnymi z czarnym podgumowaniem, ot taka niewielka pomyłeczka wytwórcy, no to czekamy kolejny miesiąc na roletki, buuu.

    Tapeta położona na dwóch ścianach równoległych, ściany tak krzywe, że szlag,
pomieszczenie od podłogi ku górze rozszerza się, przy suficie jest 12cm szersze po obu stronach :-) W rogach więc tapeta idzie po przekątnej kraty, bo kraciata tapeta i kratka się urywa.
    Samo tapetowanie jest mega super sprawą, wyszło idealnie, połączenia niewidoczne, cudeńko, mogę kłaść tapety i kłaść. Kocham to, komu tapetę komu!?

    Kafelki sami położyliśmy. W trakcie fugowania okazało się, że zabrakło fugi w połowie roboty, no i fugowanie na dwa dni się rozlazło. 2kg fugi to jednak zbyt mała ilość na małą kuchnię.
Sama podłoga góry i doliny więc lekko nie było, lecz nie chcieliśmy dawać wylewki samopoziomującej, gdzie fachowiec wyliczył jej ilość na 415kg, szok! Sufit by się zarwał pod takim obciążeniem. Powierzchnia podłogi okazała się rombem zamiast kwadratem, taka niespodzianka mała!
   I kafelkowanie chyba nie będzie moim hobby, odkryłam jednak, że jest to chyba jedyna rzecz, która mnie usypia. Ledwo ruszona robota i ja już ziewam, i do spania na tejże podłodze układam.  No nudne to takie!

    Panele zakupione, poniewiera mną trochę myśl, że podłoga krzywa :-( panele lubię kłaść, ale 40 metrów jeszcze nie kładłam, ciutek dużo trochę :-) Ciekawe ile nam zejdzie z tymi deskami.
   Tak teraz się zastanawiam i jednak nie mam tego o czym marzyłam, podłogi ogólnie będą białe z delikatniutkim odcieniem szarości, faktura dechy.
    Marzyłam o mega sponiewieranych starych wytartych, przez stado rozjuszonych koni, białych dechach, no ale cóż, co się stało to się nie odstanie. Ale strych będzie na 1000% z mega wytartą podłogą :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz