środa, 9 września 2015

5 ćwiczeń stóp na złagodzenie bólu placów, bioder i kolan

1. Chodzenie na palcach
Chodzenie, do przodu, na palcach przez kilka sekund, powtarzanie jest dobrym sposobem na relaks mięśni w innych częściach ciała.

2. Krążenie stóp
Krew mając ograniczenie w obszarze kostki może powodować ból, w innych obszarach. W celu rozwiązania tego ograniczenia, wykonać kilka powtórzeń obracania stóp w jednym kierunku, a następnie w przeciwnym kierunku. Może to złagodzić ból i sprawić, że krew płynie lepiej. Rozciągają się więzadła pleców, bioder i kolana oraz poprawia się mobilność.

3. Chwytanie palcami stóp
Ołówek lub długopis położyć na podłodze. Gołą stopą chwycić przedmiot w palce i trzymać nad podłogą 10 sekund, po czym upuścić go na podłogę. Powtórzyć kilka razy.
Aby uzyskać najlepsze wyniki, najlepiej, stać podczas wykonywania tego ćwiczenia.

4. Podwijanie palców
Stojąc w pozycji, z lekko ugiętymi kolanami, zgiąć palce i podwinąć je pod stopy. Wytrzymać nacisk na podłogę przez 3 sekundy, następnie zwolnić.
Kontynuować przez kilku minut aż zaczniesz odczuwać ulgę pleców, bioder i kolan. To dlatego, że korpus zwalnia i zmniejsza się ból .

5. Zgięcie małych mięśni stóp 
Potrzebujemy szalik lub szarfę oraz stabilnego mebla z nóżkami. Usiąść płasko na podłodze, zahaczyć szarfę o nogę łóżka, i wokół stopy, pozostawiając luz. 
Podnieś nogę pociągając szarfę, tak, że mięśnie stopy są zginanie. Przytrzymać przez 10 sekund, następnie rozluźnić.  
Powtórzyć to ćwiczenie cztery lub pięć razy. Rozciąganie tych mięśni stóp pomoże rozładować napięcie, które znajduje się w innych częściach organizmu i może być przyczyną bólu.

    Wykonywać te ćwiczenia w czasie krótszym niż 20 minut, mogą one w istotny sposób zmienić   nasilający się ból, szczególnie jeśli występują przewlekły ból w plecach, biodrach i / lub kolanach. Próbować każde ćwiczenie pojedynczo lub w kombinacja dwóch lub trzech, aby znaleźć ulgę w bólu.

Nieudolne tłumaczenie z japońskich stron dotyczących refleksologii. Mam tylko nadzieję, że zrozumiałe choć troszkę :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz